Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Athlon 5150

AMD Athlon 5150

Cena produktu AMD Athlon 5150 není známa.

 

Popis produktu AMD Athlon 5150: Popis produktu AMD Athlon 5150 Nová platforma AMD AM1 přichází jako velmi zajímavé řešení pro cenově dostupné a energeticky úsporné počítače kompaktních rozměrů. Nové APU čipy AMD Athlon a Sempro...  Více informací


AMD Athlon 5150 - popis

Popis produktu

AMD Athlon 5150
Nová platforma AMD AM1 přichází jako velmi zajímavé řešení pro cenově dostupné a energeticky úsporné počítače kompaktních rozměrů. Nové APU čipy AMD Athlon a Sempron v sobě kombinují výkon procesorových jader Jaguar a grafických čipů AMD Radeon R3 Graphics s moderní architekturou Graphics Core Next (GCN).
Úsporné APU procesory Kabini
Nová rodina společnosti AMD s kódovým označením Kabini je velmi úsporným řešením pro každodenní běžné nasazení kompaktních sestavách s vyváženým výkonem pro kancelářské aplikace, prohlížení internetu, přehrávání videa a hraní méně náročných her. Procesory APU (Accelerated Processing Unit) platformy AMD AM1 nabízí v modelových řadách Athlon a SEmpro až 4 procesorová jádra Jaguar v kombinaci s integrovaným grafickým řešením AMD Radeon R3 Graphics ve výjimečně úsporném provedení se spotřebou do 25W TDP.
Solidní výkon integrované grafiky
Integrovaná grafická karta AMD Radeon R3 Graphics v modelu AMD Athlon 5150 nabízí 128 shader jednotek moderní architektury Graphics Core Next (GCN) s frekvencí 600 MHz, což systému poskytuje dostatečný výkon pro méně náročné 3D hry. Předností je také podpora nového nízkoúrovňového rozhraní Mantle společnosti AMD, které má zajistit zvýšení výkonu proti standardnímu DirectX. Při práci s videem pak oceníte Universal Video Decoder (UVD), který poskytuje bezproblémové přehrávání HD videa a Video Codec Engine (VCE) umožňující efektivní kódování video obsahu pro použití ve více zařízeních.
Klíčové vlastnosti
Model AMD Athlon 5150 je určen pro patici AM1 a obsahuje čtyři procesorová jádra, která pracují na frekvenci 1.6 GHz. Tato jádra mají k dispozici celkem 2 MB vyrovnávací paměti a podporovány jsou operační paměti typu DDR3 až do sekvence 1600 MHz. Součástí procesoru je integrovaná grafická karta AMD Radeon R3 Graphics obsahující 128 shader jednotek s frekvencí 600 MHz Samozřejmostí je podpora moderních technologií jako např. USB 3.0 a SATA 6GB/s, nebo grafických rozhraní DirectX 11.2 a nového Mantle. Výrobcem udávané TDP procesoru činí 25W a je dodáván v Box provedení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

4

Pracovní frekvence [MHz]:

1 600

Patice:

AM1 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

Athlon

Patice:

AM1 socket

Kódové označení:

Kabini

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

1 600

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

2 048

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

25

Počet jader:

4

Počet vláken:

4

Grafické jádro

Grafický procesor:

AMD Radeon HD 8400

DirectX:

DirectX 11.1

Výrobce AMD
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
4
Socket
Informace o parametru Socket
AM1
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
1.6 GHz

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Athlon 5150 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.