Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Athlon 64 FX 72 (socket F) BOX

AMD Athlon 64 FX 72 (socket F) BOX

Cena produktu AMD Athlon 64 FX 72 (socket F) BOX není známa.

 

Popis produktu AMD Athlon 64 FX 72 (socket F) BOX: AMD Model: Modelové označení: Athlon 64 FX Patice: Socket F Jádro: Windsor Frekvence: Pracovní frekvence [MHz]: 2800 Frekvence systémové sběrnice [MHz]: 1000 Cache: Velikost L1 cache [kB]: 128 Vel...  Více informací


AMD Athlon 64 FX 72 (socket F) BOX - popis

AMD Model: Modelové označení: Athlon 64 FX Patice: Socket F Jádro: Windsor Frekvence: Pracovní frekvence [MHz]: 2800 Frekvence systémové sběrnice [MHz]: 1000 Cache: Velikost L1 cache [kB]: 128 Velikost L2 cache [kB]: 2048 Ostatní parametry: Pracovní napětí [V]: 1,4 Technologie [µm]: 0,09 Příkon [W]: 125 Popis produktu Dvoujádrové 64-bitové procesory AMD Athlon 64 FX, které nesou kódové označení Windsor, jsou určeny pro novou platformu Socket F. Pro výrobu jádra Windsor je využito stejného výrobního procesu jako u všech současných verzí procesorů. Dvoujádrové procesory jsou dostupné v několika provedeních, které se liší především taktovací frekvencí. Jádro Windsor je stále vyráběno 90 nm výrobním procesem a používá technologie nataženého křemíku - SOI (Silicon On Insulator), která umožňuje dosáhnout vyšších frekvencí a ubrat na spotřebě. Na výkonu se to při stejné frekvenci ovšem neprojeví, stejně jako podpora SSE3, protože tuto instrukční sadu (jedná se o několik instrukcí rozšiřujících SSE2) používá v současné době minimum programů. Příznivější vliv na výkon má integrace vylepšeného paměťového řadiče, který by již zvládá čtyři paměťové moduly DDR2 na frekvenci až 800MHz a rychlé časování. Procesor Athlon 64 FX 72 je určen pro spolehlivou platformu Socket F. Každé z obou jader procesoru má 1MB vyrovnávací paměti druhé úrovně (celkem 2 MB L2 cache), pracovní frekvence je 2.8 GHz (tj. každé z jader běží na této frekvenci). Dále podporuje celou řadu různých, především na multimédia zaměřených, instrukčních sad - např. MMX, 3DNow! Professional, SSE, SSE2 a SSE3 a také 64-bitové rozšíření x86 architektury u procesorů AMD označované jako AMD64. Procesor podporuje Hyper Transport sběrnice 2 GHz. Co se týče energetického hlediska positivní je podpora technologie PowerNow! ve verzi 1.4, která zajistí úsporu energie změnou napětí. Spojením technologie PowerNow! a Cool'n'Quiet dochází k efektivní regulaci otáčet ventilátorů v závislosti na zatížení systému a tím i redukci nežádoucího hluku. Integrace dvou jader do jednoho čipu je dnes tím nejlepším pro SMP aplikace, jelikož dovoluje využití dvojnásobného počtu fyzických jader vzhledem k počtu samotných procesorů. Jednoprocesorová pracovní stanice s dvoujádrovým CPU se tak chová jako dvouprocesorová a blíží se jí rovněž svým výkonem. U Socketu F se použitím dvoujádrových procesorů naskýtá možnost stavby relativně levného čtyřjádrového řešení s možností zastání funkce velmi výkonného serveru, jediným omezením je použití stejných procesorů. "Box" verze jsou dodávány v retailovém balení spolu s přiměřeným chladičem. Pro jejich korektní použití na základních deskách doporučujeme vždy aktualizovat BIOS na vhodnou novější verzi.

Výrobce AMD
Socket
Informace o parametru Socket
F
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
2

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Athlon 64 FX 72 (socket F) BOX užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Web kamery, Monitory.