Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Athlon X2 340

AMD Athlon X2 340

Cena produktu AMD Athlon X2 340 není známa.

 

Popis produktu AMD Athlon X2 340: Popis produktu Společnost AMD s vydáním nové řady APU Trinity (Accelerated Processing Unit) přidává také procesory AMD Trinity Athlon II X2, které jsou založeny na stejné architektuře, ovšem post...  Více informací


AMD Athlon X2 340 - popis

Popis produktu

Společnost AMD s vydáním nové řady APU Trinity (Accelerated Processing Unit) přidává také procesory AMD Trinity Athlon II X2, které jsou založeny na stejné architektuře, ovšem postrádají integrované grafické jádro. Jsou vhodné pro uživatele, kteří se nespokojí s výkonem integrovaného grafického jádra APU, ale vyžadují nekompromisní výkon samostatné grafické karty. Své využití najdou především v levných herních sestavách a bezproblémů zvládnou běžné kancelářské a domácí nasazení.
Nové procesory AMD Trinity Athlon II X2 využívají známou architekturu APU s kódovým názvem Trinity. Model Trinity Athlon II X2 340 využívá novou patici FM2 navrženou pro tuto nejnovější platformu. Jeho základ tvoří dvě 64bitová procesorová jádra pracující na frekvenci 3.2 GHz. Procesorová jádra mají k dispozici 1 MB sdílené vyrovnávací paměti druhé úrovně (L2 Cache).
Součástí procesoru je unifikovaný northbridge, který je napojen přes PCI-E sběrnici. Přibylo i pár nových instrukčních sad jako například AVX a při výrobě procesorů je využíván osvědčený 32nm výrobní proces. Součástí procesoru je také paměťový řadič pro operační paměti standardu DDR3, podporující dvoukanálové zapojení. Ve výbavě nechybí ani integrovaný řadič PCI Express 2.0. Maximální TDP (Thermal Design Power) uváděné výrobcem dosahuje hodnoty 65 W.
Procesor je dodáván v BOX balení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Technické parametry

Počet jader:

2

Pracovní frekvence [MHz]:

3 200

Turbo frekvence [MHz]:

3 600

Patice:

FM2 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

Athlon II X2

Patice:

FM2 socket

Kódové označení:

Trinity

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 200

Turbo frekvence [MHz]:

3 600

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 024

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

65

Počet jader:

2

Počet vláken:

2

Výrobce AMD
Modelové označení AMD Athlon II X2
Socket
Informace o parametru Socket
FM2
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
3.2 GHz
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
2

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Athlon X2 340 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.