HLEDEJCENY.cz

AMD Athlon X2 340 - porovnání cen

AMD Athlon X2 340

Popis produktu

Společnost AMD s vydáním nové řady APU Trinity (Accelerated Processing Unit) přidává také procesory AMD Trinity Athlon II X2, které jsou založeny na stejné architektuře, ovšem postrádají integrované grafické jádro. Jsou vhodné pro uživatele, kteří se nespokojí s výkonem integrovaného grafického jádra APU, ale vyžadují nekompromisní výkon samostatné grafické karty. Své využití najdou především v levných herních sestavách a bezproblémů zvládnou běžné kancelářské a domácí nasazení.
Nové procesory AMD Trinity Athlon II X2 využívají známou architekturu APU s kódovým názvem Trinity. Model Trinity Athlon II X2 340 využívá novou patici FM2 navrženou pro tuto nejnovější platformu. Jeho základ tvoří dvě 64bitová procesorová jádra pracující na frekvenci 3.2 GHz. Procesorová jádra mají k dispozici 1 MB sdílené vyrovnávací paměti druhé úrovně (L2 Cache).
Součástí procesoru je unifikovaný northbridge, který je napojen přes PCI-E sběrnici. Přibylo i pár nových instrukčních sad jako například AVX a při výrobě procesorů je využíván osvědčený 32nm výrobní proces. Součástí procesoru je také paměťový řadič pro operační paměti standardu DDR3, podporující dvoukanálové zapojení. Ve výbavě nechybí ani integrovaný řadič PCI Express 2.0. Maximální TDP (Thermal Design Power) uváděné výrobcem dosahuje hodnoty 65 W.
Procesor je dodáván v BOX balení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Technické parametry

Počet jader:

2

Pracovní frekvence [MHz]:

3 200

Turbo frekvence [MHz]:

3 600

Patice:

FM2 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

Athlon II X2

Patice:

FM2 socket

Kódové označení:

Trinity

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 200

Turbo frekvence [MHz]:

3 600

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 024

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

65

Počet jader:

2

Počet vláken:

2

 

V databázi nebyly nalezeny žádné odpovídající výrobky.

© 2021 HLEDEJCENY.cz