HLEDEJCENY.cz

AMD Athlon X4 860K Kaveri - porovnání cen

AMD Athlon X4 860K Kaveri

AMD Athlon X4 860K
Nová generace procesorů AMD platformy Kaveri je právě tady. Jedním z dalších procesorů této platformy je Athlon X4 860K s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové počítače. Procesor je nyní vyráběn pokročilým 28 nm výrobním procesem, který s sebou přinesl opětovné snížení spotřeby a vyšší výkon v podobě vyšší základní frekvence a lepšího taktování. Procesor je v 64bitovém provedení s více jádry.
Možnost přetaktování
Implementována je také podpora technologie Turbo Core 3.0, která dokáže měnit pracovní frekvenci procesoru. Ta se řídí podle TDP (Thermal Design Power) procesoru – dokud se příkon drží pod stanoveným TDP, může být v případě potřeby aplikováno navýšení frekvence na vytížená jádra a v případě dodržení TDP na všechna.
Užitečné funkce
Procesor Athlon X4 860K je určen pro moderní platformu Socket FM2+. Podporován je dvoukanálový paměťový řadič DDR3. Implementována je také sada funkcí pro vylepšení výkonu, spolehlivosti a zabezpečení virtualizačních prostředí a podporovány jsou samozřejmě úsporné technologie, které zajišťují minimální spotřebu v případě nečinnosti jednotlivých jader. Mezi moderní technologie podporované procesorem patří: Streaming SIMD Extensions 4, Streaming SIMD Extensions 4A, AES instructions, Advanced Bit Manipulation, Advanced Vector Extensions, AMD64 Technology, AMD Virtualization Technology, Enhanced Virus Protection, Streaming SIMD Extensions 2, Streaming SIMD Extensions 3, Supplemental SSE3, MMX Instructions Set, Streaming SIMD Extensions, PowerNow! Technology.
Klíčové vlastnosti
Model Athlon X4 860K je určen pro patici FM2+ a obsahuje čtyři procesorová jádra, která pracují na frekvenci 3.7GHz a mohou využívat Turbo frekvence 4GHz. Tato jádra mají k dispozici 4MB vyrovnávací paměti L2 Cache. Součástí procesoru je také dvoukanálový řadič pamětí DDR3. K na konci označení procesoru, značí stejně jako u procesorů předešlých generací odemčený násobič.
Výrobcem udávané TDP procesoru je 95W a je dodáván v Box provedení

Technické parametry

Počet jader:

4

Pracovní frekvence [MHz]:

3 700

Turbo frekvence [MHz]:

4 000

Patice:

FM2+ socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

Athlon X4

Patice:

FM2+ socket

Kódové označení:

Kaveri

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 700

Turbo frekvence [MHz]:

4 000

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

4 096

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

95

Počet jader:

4

Počet vláken:

4

 

V databázi nebyly nalezeny žádné odpovídající výrobky.

© 2021 HLEDEJCENY.cz