AMD FX-8370E

Cena produktu AMD FX-8370E není známa.

 

Popis produktu AMD FX-8370E: Popis produktu AMD FX-8370E Nová generace procesorů AMD platformy Volan je právě tady. Do popředí se dostává procesor AMD FX-8370E s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové p...  Více informací


AMD FX-8370E - popis

Popis produktu

AMD FX-8370E
Nová generace procesorů AMD platformy Volan je právě tady. Do popředí se dostává procesor AMD FX-8370E s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové počítače. Procesor je nyní vyráběn pokročilým 32 nm výrobním procesem, který s sebou přinesl opětovné snížení spotřeby a vyšší výkon v podobě vyšší základní frekvence a lepšího taktování. Procesor je v 64bitovém provedení s více jádry.
Pokročilé technologie
Procesor podporuje celou řadu různých technologií zaměřených především na multimédia. Podporuje instrukční sety SSE, SSE2, SSE3, SSE4, SSE4a včetně MMX a AES. Virtualizační technologie poskytuje spoustu výhod, a to zejména podporu více různých operačních systémů běžících na jednom počítači. Funkce vylepšené antivirové ochrany (EVP) zabraňuje spuštění škodlivého kódu. Procesor též podporuje Hyper Transport technologii.
Vlastnosti jádra
Jádro procesoru AMD FX-8370E je vyráběno 32 nm výrobním procesem. Celkově procesor disponuje osmi jádry, která mají technologii Turbo Core 2.0.
Klíčové vlastnosti
Velikost vyrovnávací paměti druhé úrovně je celkem 8 MB a navíc procesor nese dalších 8MB L3 cache, která je pro všechna jádra společná. Pracovní frekvence je stanovena na 3.3 GHz (tj. každé z jader běží na této frekvenci) a 4.3 GHz v režimu Turbo. Podporován je dvoukanálový paměťový řadič DDR3. Procesor AMD FX-8370E je určen pro moderní platformu Socket AM3+.
"Box" verze jsou dodávány v retailovém balení s chladičem. Snížená spotřeba procesoru udávaná výrobcem činí 95W.

Dobrý

Technické parametry

Počet jader:

8

Pracovní frekvence [MHz]:

3 300

Turbo frekvence [MHz]:

4 300

Patice:

AM3+ socket

Model

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

FX

Patice:

AM3+ socket

Kódové označení:

Vishera

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 300

Turbo frekvence [MHz]:

4 300

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

8 192

Velikost L3 cache [kB]:

8 192

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

95

Počet jader:

8

Počet vláken:

8

Výrobce AMD
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
3.3 GHz
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Socket
Informace o parametru Socket
AM3+
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
8

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD FX-8370E užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.