Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Kaveri A10-7800

AMD Kaveri A10-7800

Cena produktu AMD Kaveri A10-7800 není známa.

 

Popis produktu AMD Kaveri A10-7800: Popis produktu AMD KAVERI A10-7800 Nová generace procesorů AMD platformy KAVERI je právě tady. Dalším z procesorů této platformy je A10-7800 s řadou pokročilých technologií, který je určen pro...  Více informací


AMD Kaveri A10-7800 - popis

Popis produktu

AMD KAVERI A10-7800
Nová generace procesorů AMD platformy KAVERI je právě tady. Dalším z procesorů této platformy je A10-7800 s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové počítače. Procesor je nyní vyráběn pokročilým 28 nm výrobním procesem, který s sebou přinesl opětovné snížení spotřeby a vyšší výkon v podobě vyšší základní frekvence a lepšího taktování.
APU procesory KAVERI
Nová rodina procesorů označovaná zkratkou APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD se rozrůstá o další členy. Po úsporných modelech Richland přichází nová řada procesorů KAVERI, které jsou určené pro desktopové využití a moderní výkonné notebooky. Tato hybridní APU v sobě kombinují výkonná jádra procesoru (CPU) s moderním, na integrované řešení neobvykle výkonným grafickým čipem (GPU). To vše je umožněno pokročilým 28 nm výrobním procesem, který dovolil vtěsnat do těchto APU velké množství tranzistorů. Procesor se svými předchůdci (Llano, Trinity, Richland) nesdíli architekturu grafického ani procesorového jádra. V této generaci procesorů je využito spojení procesorové architektury Steamroller společně s grafickou architekturou řady Radeon R7 (GCN+).
Výkonná grafika
Grafické jádro má moderní architekturu, která je známá z moderních AMD karet a samozřejmostí je podpora DX 11.2, API MANTLE, technologie TRUEAUDIO či akcelerace přehrávaných videí. V případě tohoto procesoru je využito grafické jádro AMD Radeon R7 Series, které je taktována na 720 MHz.
Užitečné funkce
Procesor AMD A10-7800 je určen pro moderní platformu Socket FM2+. Podporován je dvoukanálový paměťový řadič DDR3 s možností využití pamětí s taktem až 2133 MHz. Novinkou je technologie hUMA (heterogenní uniformní paměťová architektura), díky které CPU a GPU sdílí celou paměť jako jeden adresní prostor. Díky tomuto jednoadresnému unifikovanému přístupu může, CPU přistupovat k datům v paměti GPU a obráceně. Toto řešení odstraňuje zpoždění procesorové části, při vytížení grafického čipu, dopomáhá k plynulému a souběžnému provozu CPU společně s GPU. Nechybí ani podpora HSA (Heterogeneous System Architecture), která zabezpečuje rozdělování prostředků v rámci architektury, pro potřeby CPU a GPU.
Klíčové vlastnosti
Model A10-7800 je určen pro patici FM2+ a obsahuje čtyři procesorová jádra, která pracují na frekvenci 3.5GHz a mohou využívat Turbo frekvence 3.9GHz. Tato jádra mají k dispozici 4MB vyrovnávací paměti L2 Cache. Součástí procesoru je také dvoukanálový řadič pamětí DDR3 s podporou frekvence až 2133MHz.
Výrobcem udávané TDP procesoru je 65W a je dodáván v Box provedení s odpovídajícím chladičem.

Technické parametry

Počet jader:

4

Pracovní frekvence [MHz]:

3 500

Turbo frekvence [MHz]:

3 900

Patice:

FM2+ socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

A10-Series

Patice:

FM2+ socket

Kódové označení:

Kaveri

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 500

Turbo frekvence [MHz]:

3 900

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

4 096

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

65

Počet jader:

4

Počet vláken:

4

Grafické jádro

Grafický procesor:

AMD Radeon R7

DirectX:

DirectX 11.2

Výrobce AMD
Modelové označení AMD A10
Socket
Informace o parametru Socket
FM2+
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
3.5 GHz
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
4

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Kaveri A10-7800 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.