HLEDEJCENY.cz

AMD Kaveri A8-7650K - porovnání cen

AMD Kaveri A8-7650K

Popis produktu

AMD KAVERI A8-7650K Black Edition
Nová generace procesorů AMD platformy KAVERI je právě tady. Jedním z prvních procesorů této platformy je A8-7650K Black Edition s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové počítače. Procesor je nyní vyráběn pokročilým 28 nm výrobním procesem, který s sebou přinesl opětovné snížení spotřeby a vyšší výkon v podobě vyšší základní frekvence a lepšího taktování.
APU procesory KAVERI
Nová rodina procesorů označovaná zkratkou APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD se rozrůstá o další členy. Po úsporných modelech Richland přichází nová řada procesorů KAVERI, které jsou určené pro desktopové využití a moderní výkonné notebooky. Tato hybridní APU v sobě kombinují výkonná jádra procesoru (CPU) s moderním, na integrované řešení neobvykle výkonným grafickým čipem (GPU). To vše je umožněno pokročilým 28 nm výrobním procesem, který dovolil vtěsnat do těchto APU velké množství tranzistorů. Procesor se svými předchůdci (Llano, Trinity, Richland) nesdíli architekturu grafického ani procesorového jádra. V této generaci procesorů je využito spojení procesorové architektury Steamroller společně s grafickou architekturou řady Radeon R7 (GCN+).
Výkonná grafika
Grafické jádro má moderní architekturu, která je známá z moderních AMD karet a samozřejmostí je podpora DX 11.2, API MANTLE, technologie TRUEAUDIO či akcelerace přehrávaných videí. V případě tohoto procesoru je využito grafické jádro AMD Radeon R7 Series, které je taktována na 720 MHz.
Užitečné funkce
Procesor AMD A8-7650K Black Edition je určen pro moderní platformu Socket FM2+. Podporován je dvoukanálový paměťový řadič DDR3 s možností využití pamětí s taktem až 2133 MHz. Novinkou je technologie hUMA (heterogenní uniformní paměťová architektura), díky které CPU a GPU sdílí celou paměť jako jeden adresní prostor. Díky tomuto jednoadresnému unifikovanému přístupu může, CPU přistupovat k datům v paměti GPU a obráceně. Toto řešení odstraňuje zpoždění procesorové části, při vytížení grafického čipu, dopomáhá k plynulému a souběžnému provozu CPU společně s GPU. Nechybí ani podpora HSA (Heterogeneous System Architecture), která zabezpečuje rozdělování prostředků v rámci architektury, pro potřeby CPU a GPU.
Klíčové vlastnosti
Model A8-7650K Black Edition je určen pro patici FM2+ a obsahuje čtyři procesorová jádra, která pracují na frekvenci 3.3GHz a mohou využívat Turbo frekvence 3.8GHz. Tato jádra mají k dispozici 4MB vyrovnávací paměti L2 Cache. Součástí procesoru je také dvoukanálový řadič pamětí DDR3 s podporou frekvence až 2133MHz. Označení Black Edition stejně jako u procesorů předešlých generací značí odemčený násobič.
Výrobcem udávané TDP procesoru je 95W a je dodáván v Box provedení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Technické parametry

Počet jader:

4

Pracovní frekvence [MHz]:

3 300

Turbo frekvence [MHz]:

3 700

Patice:

FM2+ socket

Model

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

A8-Series

Patice:

FM2+ socket

Kódové označení:

Kaveri

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 300

Turbo frekvence [MHz]:

3 700

Cache

Velikost L1 cache [kB] (součet):

224

Velikost L2 cache [kB] (součet):

4 096

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

95

Počet jader:

4

Počet vláken:

4

Grafické jádro

Grafický procesor:

AMD Radeon R7

 

V databázi nebyly nalezeny žádné odpovídající výrobky.

© 2021 HLEDEJCENY.cz