Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Opteron 6276

AMD Opteron 6276

Cena:

29 709

Hlídat lepší cenu

Popis produktu AMD Opteron 6276: Popis produktu Společnost AMD uvádí architekturu Bulldozer také v nových řadách procesorů pro serverové aplikace - AMD Opteron (Interlagos) řad 4200 a 6200. Nasazení nových procesorů AMD Opteron ...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem EOD.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem EOD.cz popsal.
Doprava zdarma
Skladem
Do obchodu

AMD Opteron 6276 - popis

Popis produktu

Společnost AMD uvádí architekturu Bulldozer také v nových řadách procesorů pro serverové aplikace - AMD Opteron (Interlagos) řad 4200 a 6200. Nasazení nových procesorů AMD Opteron ve vašem serveru může přinést mnohé výhody při zachování zajímavé pořizovací ceny.

Serverové procesory AMD Opteron řady 6200 jsou směřovány především pro nasazení v aplikacích, které využívají vícevláknové zpracování, cloudové aplikace, virtualizovaná prostředí, databázové aplikace nebo HPC (High Performance Computing). Jsou určeny pro socket AMD G34 a nabídnou až 16 jader na jeden socket. Z čehož vyplívá například možnost vytvořit cenově dostupný server na základní desce se čtyřmi sockety (až 64 jader) a to ve velmi kompaktním provedení. Další nespornou výhodou je možnost osadit nadstandardně velkou operační paměť.

Základ architektury Bulldozer tvoří tzv. Bulldozer moduly, což jsou procesorová dvoujádra sdílející některé zdroje, která pak následně vytváří konečný počet procesorových jader jednotlivých modelů této rodiny. Bulldozer moduly pak společně sdílí L3 cache, vnější sběrnici HyperTransport, severní můstek, paměťový řadič a jeho dva kanály DDR3. Procesory AMD Opteron řady 6200 pak obsahují dva křemíkové čipy po čtyřech modulech, kdy konečný počet jader tvoří aktivní moduly/jádra.

Velmi silnou stránkou Bulldozeru jsou instrukční sady. Kromě dnes běžně používaných implementoval výrobce několik novinek proti starším modelům. Jedná se především o instrukční sady SSE 4.1 a 4.2, AVX (Advanced Vector eXtensions), AES-NI (pro často používané šifrování), FMA4 (FMAC), XSAVE nebo XOP. Implementována je také podpora technologie Turbo Core, která dokáže měnit pracovní frekvenci procesoru. Podporována je hned dvojice Turbo frekvencí. Maximální se řídí podle TDP (Thermal Design Power) procesoru – dokud se příkon drží pod stanoveným TDP, může být v případě potřeby aplikováno navýšení frekvence na vytížená jádra. Nebo může být aplikována druhá, o něco nižší hodnota na všechna jádra.

Model AMD Opteron 6276 je určen pro patici G34 a obsahuje 16 procesorových jader, která pracují na frekvenci 2.3GHz a mohou využívat Turbo frekvence 2.6 a 3.2GHz. Tato jádra mají k dispozici 16x 1MB vyrovnávací paměti L2 Cache a 16MB společné L3 Cache. Součástí procesoru je také čtyřkanálový řadič pamětí DDR3 s podporou frekvence až 2000MHz. Implementována je také sada funkcí pro vylepšení výkonu, spolehlivosti a zabezpečení virtualizačních prostředí a podporovány jsou samozřejmě úsporné technologie, které zajišťují minimální spotřebu v případě nečinnosti jednotlivých jader.

Výrobcem udávané TDP procesoru je 115W a je dodáván v Box provedení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

16

Pracovní frekvence [MHz]:

2 300

Turbo frekvence [MHz]:

3 200

Patice:

G34 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

Opteron

Patice:

G34 socket

Kódové označení:

Interlagos

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

2 300

Turbo frekvence [MHz]:

3 200

Cache

Velikost L3 cache [kB]:

16 384

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

115

Počet jader:

16

Počet vláken:

16

Výrobce AMD
Modelové označení Amd Opteron
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Socket
Informace o parametru Socket
G34
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
16
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
2.3 GHz

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Opteron 6276 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.