Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Opteron 6376

AMD Opteron 6376

Cena produktu AMD Opteron 6376 není známa.

 

Popis produktu AMD Opteron 6376: Popis produktu Společnost AMD uvádí nový čtyřjádrový serverový procesor AMD založených na architektuře Piledriver. Jedná se o procesory řady 6300, které nabídnou až 16 jader a jsou určeny pro pod...  Více informací


AMD Opteron 6376 - popis

Popis produktu

Společnost AMD uvádí nový čtyřjádrový serverový procesor AMD založených na architektuře Piledriver. Jedná se o procesory řady 6300, které nabídnou až 16 jader a jsou určeny pro podniková řešení a pracovní stanice. Nasazení nových procesorů AMD Opteron ve vašem serveru může přinést mnohé výhody při zachování zajímavé pořizovací ceny.

Serverové procesory AMD Opteron řady 6300 jsou směřovány především pro nasazení v aplikacích, které využívají vícevláknové zpracování, cloudové aplikace, virtualizovaná prostředí, databázové aplikace nebo HPC (High Performance Computing). Jsou určeny pro socket AMD G34 a nabídnou až 16 jader na jeden socket. Z čehož vyplívá například možnost vytvořit cenově dostupný server na základní desce se čtyřmi sockety (až 64 jader) a to ve velmi kompaktním provedení. Další nespornou výhodou je možnost osadit nadstandardně velkou operační paměť.

Základ architektury Piledriver tvoří tzv. moduly, což jsou procesorová dvoujádra sdílející některé zdroje, která pak následně vytváří konečný počet procesorových jader jednotlivých modelů této rodiny. Piledriver moduly pak společně sdílí L3 cache, vnější sběrnici HyperTransport, severní můstek, paměťový řadič a jeho dva kanály DDR3.

Velmi silnou stránkou Piledriver jsou instrukční sady. Kromě dnes běžně používaných implementoval výrobce několik novinek proti starším modelům. Jedná se především o instrukční sady SSE 4.1 a 4.2, AVX (Advanced Vector eXtensions), AES-NI (pro často používané šifrování), FMA4 (FMAC), XSAVE nebo XOP. Piledriver dále rozšiřuje stávající instrukční sady o AVX 1.1, FMA3, F16C, BMI1, TBM a TCE. U některých modelů je také implementována také podpora technologie Turbo Core, která dokáže měnit pracovní frekvenci procesoru. Podporována je hned dvojice Turbo frekvencí. Maximální se řídí podle TDP (Thermal Design Power) procesoru – dokud se příkon drží pod stanoveným TDP, může být v případě potřeby aplikováno navýšení frekvence na vytížená jádra. Nebo může být aplikována druhá, o něco nižší hodnota na všechna jádra.

Model AMD Opteron 6376 je určen pro patici G34 a obsahuje 16 procesorových jader, která pracují na frekvenci 2.3GHz a mohou využívat Turbo frekvence 2.6 a 3.2GHz. Tato jádra mají k dispozici 8x 2MB vyrovnávací paměti L2 Cache a 2x 8MB L3 Cache. Součástí procesoru je také čtyřkanálový řadič pamětí DDR3 s podporou frekvence až 1600MHz. Výrobcem udávané TDP procesoru je 115W.

Procesor je dodáván v Box balení s chladičem.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

16

Pracovní frekvence [MHz]:

2 300

Turbo frekvence [MHz]:

3 200

Patice:

G34 socket

Model

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

Opteron

Patice:

G34 socket

Kódové označení:

Abu Dhabi

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

2 300

Turbo frekvence [MHz]:

3 200

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

16 384

Velikost L3 cache [kB]:

16 384

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

115

Počet jader:

16

Počet vláken:

16

Výrobce AMD
Modelové označení Amd Opteron
Socket
Informace o parametru Socket
G34
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
16
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
2.3 GHz
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Opteron 6376 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.