Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Richland A6-6420K

AMD Richland A6-6420K

Cena produktu AMD Richland A6-6420K není známa.

 

Popis produktu AMD Richland A6-6420K: Popis produktu AMD Richland A4-X2 6320K Nová generace procesorů AMD platformy Richland je právě tady. Jedním z dalších procesorů této platformy je A4-X2 6320K s řadou pokročilých technologií, kte...  Více informací


AMD Richland A6-6420K - popis

Popis produktu

AMD Richland A4-X2 6320K
Nová generace procesorů AMD platformy Richland je právě tady. Jedním z dalších procesorů této platformy je A4-X2 6320K s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové počítače. Procesor je nyní vyráběn pokročilým 32 nm výrobním procesem, který s sebou přinesl opětovné snížení spotřeby a vyšší výkon v podobě vyšší základní frekvence a lepšího taktování. Procesor je v 64bitovém provedení s více jádry.
APU procesory Richland
Nová rodina procesorů označovaná zkratkou APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD se rozrůstá o další členy. Po prvních úsporných modelech přichází nová řada procesorů Richland, které jsou určené především pro desktopové využití. Tato hybridní APU v sobě kombinují výkonná jádra procesoru (CPU) s moderním, na integrované řešení neobvykle výkonným grafickým čipem (GPU). To vše je umožněno pokročilým 32 nm výrobním procesem, který dovolil vtěsnat do těchto APU velké množství tranzistorů. U této generace procesorů je vylepšena technologie Turbo Core, která se stará o dynamické přetaktování a nyní může pracovat s více úrovněmi taktů a napětí.
Užitečné funkce
Procesor A4-X2 6320K je určen pro moderní platformu Socket FM2. Podporován je dvoukanálový paměťový řadič DDR3. Implementována je také sada funkcí pro vylepšení výkonu, spolehlivosti a zabezpečení virtualizačních prostředí a podporovány jsou samozřejmě úsporné technologie, které zajišťují minimální spotřebu v případě nečinnosti jednotlivých jader. Mezi moderní technologie podporované procesorem patří: Streaming SIMD Extensions 4, Streaming SIMD Extensions 4A, AES instructions, Advanced Bit Manipulation, Advanced Vector Extensions, AMD64 Technology, AMD Virtualization Technology, Enhanced Virus Protection, Streaming SIMD Extensions 2, Streaming SIMD Extensions 3, Supplemental SSE3, MMX Instructions Set, Streaming SIMD Extensions, PowerNow! Technology, HyperTransport Technology.
Výkonná grafika
Grafické jádro má architekturu VLIW4, která je známá z moderních AMD karet a samozřejmostí je podpora DX11 nebo také podpora tří zobrazovacích zařízení v režimu Eyfinity či akcelerace přehrávaných videí. V případě tohoto procesoru je využito grafické jádro AMD HD 8470D.
Klíčové vlastnosti
Model AMD Richland A4-X2 6320K je určen pro patici FM2 a obsahuje dvě procesorová jádra, která pracují na frekvenci 4.0GHz a mohou využívat Turbo frekvence 4.2GHz. Tato jádra mají k dispozici 1MB vyrovnávací paměti L2 Cache. Označení Black Edition stejně jako u procesorů předešlých generací značí odemčený násobič.
Výrobcem udávané TDP procesoru je 65W a je dodáván v Box provedení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

2

Pracovní frekvence [MHz]:

4 000

Turbo frekvence [MHz]:

4 200

Patice:

FM2 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

A6-Series

Patice:

FM2 socket

Kódové označení:

Richland

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

4 000

Turbo frekvence [MHz]:

4 200

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 024

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

65

Počet jader:

2

Počet vláken:

2

Grafické jádro

Grafický procesor:

AMD Radeon HD 8470D

DirectX:

DirectX 11

Výrobce AMD
Modelové označení AMD A6
Socket
Informace o parametru Socket
FM2
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
4 GHz
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
2

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Richland A6-6420K užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.