HLEDEJCENY.cz

AMD RYZEN 7 1700X - porovnání cen

AMD RYZEN 7 1700X

AMD RYZEN 7 1700X
Společnost AMD přichází s procesory Ryzen založenými na revoluční architektuře Zen, která nabízí spoustu nových funkcí a vysoký výkon za výbornou cenu. Jsou určeny pro hráče, nadšence i profesionály.


Hlavní přednosti procesorů Ryzen:
Navýšení výkonu a razantní navýšení jednovláknového výkonu.
Více než 40% nárůst IPC (instrukce na takt) oproti minulé generaci.
Výborná efektivita.
Plnohodnotný SMT
Zen pracuje s dvěma vlákny na jedno jádro.
Přepracovaný cache subsystém a navýšení kapacity L1 a L2 cache.
AMD SenseMI technologie.
Všechny modely mají odemčený násobič.
Instrukční sady AMD64, SSE, AVX a AVX2.
Nová platforma AM4.
Podpora DDR4 pamětí, PCIe 3.0 rozhraní a nejnovějších I/O.
Tento konkrétní model procesoru je vyráběn moderním 14 nm výrobním procesem a je určený pro základní desky se socketem AM4. Disponuje 8 fyzickými jádry, 16 vlákny a běží na základní frekvenci 3,4 GHz. Procesor je vybaven L3 cache o velikosti 16 MB, která spolu s L1 a L2 cache poskytne jádrům dostatek času pro jejich funkci. TDP procesoru činí 95 W. Balení neobsahuje chladič.


Klíčové vlastnosti:
Extrémně výkonný model CPU Zen
Dostatek výkonu pro VR, náročné hry a programy
Verze "X"
8 jader a 16 vláken
Boost až 3,8 GHz

Odemčený násobič
Procesor má odemčený násobič a je určený k taktování. Lze tedy z procesoru vymáčknout absolutní výkonostní maximum, musíte ale počítat s většími nároky na chlazení i na spotřebu. Taktovat procesor je možno pouze na základních deskách s čipovou sadou X370, B350 a X300, které jako jediné podporují přetaktování procesorů Ryzen pro socket AM4!


XFR

Součástí je i technologie Extended Frequency Range (XFR), která je přítomna u modelů s koncovkou "X" na konci názvu. "X" také označuje procesor připravený pro taktování a běh na vyšších frekvencích. XFR dokáže navýšit takt nad Boost úroveň a přinese tedy ještě více výkonu. Celá operace je plně automatická a nevyžaduje zásah uživatele.


Pure Power

Neboli systém řízení spotřeby. Čip obsahuje chytré senzory, které monitorují důležité parametry procesoru (frekvence, teplota, napětí). Z těchto užitečných informací může SenseMI optimálně volit napětí čipu a tím optimalizovat spotřebu.


Precision Boost

Architektura Zen navyšuje stupně frekvence procesoru po 25 MHz a právě Precision Boost zapříčiní plynulé navyšování frekvence procesoru tak, aby nedocházelo k výpadkům výkonu během změn. Samozřejmě tato technologie pomůže okrajově i k nejbližšímu dosažení maximální hranice taktu.


Turbo Boost
Procesor využívá technologii Turbo Boost, která vyžene frekvenci až na 3,8 GHz a umožní běžet jádrům rychleji, než je jejich základní frekvence. Není ale garantováno, že procesor vystoupá až na tuto horní hranice frekvence. Vše je stanoveno a záleží na dosažení limitní úrovně několika ukazatelů (proudový odběr, spotřeba energie, teplota procesoru a další). Pokud procesor operuje pod těmito limity a systém vyžaduje vyšší výkonnost, nastává automatické přetaktování bez potřeby jakéhokoli zásahu uživatele. Základní takt také není nejnižší hodnota, na které může procesor pracovat. Pokud nebude procesor vytížený, bude frekvence snížena na mnohem menší hodnotu, než je uvedena v parametrech. Základní takt je garantovaná hodnota, jakou bude držet procesor a současně všechna jeho jádra v zátěži.


Multithreading
Dále disponuje další technologií Multithreading, která vytváří z jednoho fyzického jádra dva virtuální procesory, tento procesor je tedy šestnáctivláknový. Tato technologie umožňuje zlepšit výkon a výrazně zvyšuje efektivitu čipu. Je nutno si uvědomit, že reálný dopad na výkon není totožný, fyzické jádro je mnohem výkonnější.

Parametry a specifikace:
Architektura a řada
Procesorová řada:
R7
Kódové označení:
Zen
Patice (socket procesoru):
AM4
Technologie výroby [nm]:
14
Frekvence a Cache
Frekvence procesoru [GHz]:
3,4
Max. frekvence procesoru [GHz]:
3,8
L1 cache:
64 kB instrukční a 32 kB datová na jádro
L2 cache:
8x 512 kB
L3 cache [MB]:
16
Funkce
Automatické přetaktování:
ano
Multithreading:
ano
Odemčený násobič:
ano
Chlazení
TDP [W]:
95
Počet jader a vláken
Počet jader procesoru:
8
Počet vláken procesoru:
16
Průvodce výběrem
Pro počítače:
ano

 

V databázi nebyly nalezeny žádné odpovídající výrobky.

© 2020 HLEDEJCENY.cz