HLEDEJCENY.cz

AMD Trinity A4-X2 4020 - porovnání cen

AMD Trinity A4-X2 4020

Popis produktu

AMD Richland A4-X2 4020
Nová generace procesorů AMD platformy Richland je právě tady. Jedním z dalších procesorů této platformy je A4-X2 4020 s řadou pokročilých technologií, který je určen pro desktopové počítače. Procesor je nyní vyráběn pokročilým 32 nm výrobním procesem, který s sebou přinesl opětovné snížení spotřeby a vyšší výkon v podobě vyšší základní frekvence a lepšího taktování. Procesor je v 64bitovém provedení s více jádry.
APU procesory Richland
Nová rodina procesorů označovaná zkratkou APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD se rozrůstá o další členy. Po prvních úsporných modelech přichází nová řada procesorů Richland, které jsou určené především pro desktopové využití. Tato hybridní APU v sobě kombinují výkonná jádra procesoru (CPU) s moderním, na integrované řešení neobvykle výkonným grafickým čipem (GPU). To vše je umožněno pokročilým 32 nm výrobním procesem, který dovolil vtěsnat do těchto APU velké množství tranzistorů. U této generace procesorů je vylepšena technologie Turbo Core, která se stará o dynamické přetaktování a nyní může pracovat s více úrovněmi taktů a napětí.
Užitečné funkce
Procesor A4-X2 4020 je určen pro moderní platformu Socket FM2. Podporován je dvoukanálový paměťový řadič DDR3. Implementována je také sada funkcí pro vylepšení výkonu, spolehlivosti a zabezpečení virtualizačních prostředí a podporovány jsou samozřejmě úsporné technologie, které zajišťují minimální spotřebu v případě nečinnosti jednotlivých jader. Mezi moderní technologie podporované procesorem patří: Streaming SIMD Extensions 4, Streaming SIMD Extensions 4A, AES instructions, Advanced Bit Manipulation, Advanced Vector Extensions, AMD64 Technology, AMD Virtualization Technology, Enhanced Virus Protection, Streaming SIMD Extensions 2, Streaming SIMD Extensions 3, Supplemental SSE3, MMX Instructions Set, Streaming SIMD Extensions, PowerNow! Technology, HyperTransport Technology.
Klíčové vlastnosti
Model AMD Richland A4-X2 4020 je určen pro patici FM2 a obsahuje dvě procesorová jádra, která pracují na frekvenci 3.2GHz a mohou využívat Turbo frekvence 3.4GHz. Tato jádra mají k dispozici 1MB vyrovnávací paměti L2 Cache.
Výrobcem udávané TDP procesoru je 65W a je dodáván v Box provedení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Technické parametry

Počet jader:

2

Pracovní frekvence [MHz]:

3 200

Turbo frekvence [MHz]:

3 400

Patice:

FM2 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

A4-Series

Patice:

FM2 socket

Kódové označení:

Richland

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 200

Turbo frekvence [MHz]:

3 400

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 024

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

65

Počet jader:

2

Počet vláken:

2

Grafické jádro

Grafický procesor:

AMD Radeon HD 7480D

DirectX:

DirectX 11

 

V databázi nebyly nalezeny žádné odpovídající výrobky.

© 2021 HLEDEJCENY.cz