Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

AMD Trinity A6-5400K

AMD Trinity A6-5400K

Cena produktu AMD Trinity A6-5400K není známa.

 

Popis produktu AMD Trinity A6-5400K: Popis produktu Nová generace APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD přichází na trh s velmi zajímavým poměrem ceny a výkonu. Toto spojení procesoru a grafického čipu v jeden kompaktní ...  Více informací


AMD Trinity A6-5400K - popis

Popis produktu

Nová generace APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD přichází na trh s velmi zajímavým poměrem ceny a výkonu. Toto spojení procesoru a grafického čipu v jeden kompaktní a efektivní celek nabídne nejen velmi pěkný výpočetní výkon, ale také integrovaný grafický čip, který je využít nejen na práci, ale také pro herní nasazení. Na integrované řešení podává solidní výkon.

Nové APU procesory se dělí na dvě platformy – desktopové Virgo a mobilní Comal. Tyto APU využívají modulární architekturu, která byla poprvé nasazena u desktopových procesorů Bulldozer a v tomto případě se jedná o architekturu s kódovým názvem Trinity. Procesorová jádra využívají vylepšenou architekturu AMD K15.1 „Piledriver“ a mohou se skládat z jednoho nebo dvou dvoujádrových modulů. Každý modul pak má k dispozici vyrovnávací paměť L2, o kterou se vždy dvojice jader dělí.

Součástí APU je také je unifikovaný northbridge, který je napojen přes PCI-E sběrnici. Integrována byla také technologie Turbo Core, která mění takty a napětí CPU i GPU části v závislosti na vytížení a aktuálnímu TDP. Přibylo i pár nových instrukčních sad jako například AVX a při výrobě APU je využíván osvědčený 32nm výrobní proces.

Grafická část s kódovým označením Devastator je sice vybavena menším počtem shaderů něž srovnatelné APU z rodiny Liano, ale vyšší výkon je získán lepší efektivitou a přechodem na VLIW4 architekturu, známou od nasazení desktopových grafických karet řady Radeon HD 6900. Frekvence jádra mohla být díky architektuře VLIW4 posunuta o něco výše.

Model AMD Trinity A6-5400 využívá novou patici FM2 navrženou pro tuto nejnovější platformu. Jeho základ tvoří dvě 64bitová procesorová jádra pracující na frekvenci 3.6 GHz a podporou Turbo frekvence 3.8 GHz. Procesorová jádra mají k dispozici 64 kB sdílené instrukční a 2x 16 kB datové vyrovnávací paměti první úrovně (L1 Cache) a 1024 kB sdílené vyrovnávací paměti druhé úrovně (L2 Cache).

Obsažené grafické jádro v tomto modelu nese označení Radeon HD 7540D a na integrované řešení je vybaveno solidním počtem 192 stream procesorů. S touto výbavou dokáže konkurovat základním modelům dedikovaných grafických karet. Jádro GPU pracuje na frekvenci 760 MHz a pro svou práci využívá sdílené operační paměti. Z čehož plyne, že výkon tohoto grafického řešení je závislý také na frekvenci použité operační paměti DDR3 (vyšší frekvence = vyšší výkon).

Součástí APU je také paměťový řadič pro operační paměti standardu DDR3, podporující dvoukanálové zapojení. Podporovány jsou DDR3 paměti až do frekvence 1866 MHz. Ve výbavě nechybí ani integrovaný řadič PCI Express 2.0. Maximální TDP (Thermal Design Power) uváděné výrobcem dosahuje hodnoty 65 W.

Procesor je dodáván v BOX balení s odpovídajícím chladičem.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

2

Pracovní frekvence [MHz]:

3 600

Turbo frekvence [MHz]:

3 800

Patice:

FM2 socket

Výrobce procesoru:

AMD

Modelové označení:

A6-Series

Patice:

FM2 socket

Kódové označení:

Trinity

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 600

Turbo frekvence [MHz]:

3 800

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 024

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

65

Počet jader:

2

Počet vláken:

2

Grafické jádro

Grafický procesor:

AMD Radeon HD 7540D

DirectX:

DirectX 11

Výrobce AMD
Modelové označení AMD A6
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
3.6 GHz
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
2
Socket
Informace o parametru Socket
FM2

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu AMD Trinity A6-5400K užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.