Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

Intel Celeron G1820

Intel Celeron G1820

Cena produktu Intel Celeron G1820 není známa.

 

Popis produktu Intel Celeron G1820: Popis produktu Intel Celeron G1820 Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Celeron ...  Více informací


Intel Celeron G1820 - popis

Popis produktu

Intel Celeron G1820
Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Celeron G1820 je dalším členem rodiny procesorů Intel. Je určen pro základní desky vybavené novým moderním socketem LGA1150. Procesory nové architektury Haswell, do které patří i procesor Intel Celeron G1820, nabídnou oproti svému předchůdci (procesory s architekturou Ivy Bridge) modernější a výkonnější integrované grafické karty, vyšší výkon a nižší spotřebu v úsporném režimu.
Moderní architektura Haswell
Moderní architektura Haswell, která je využívána v nejnovějších procesorech Intel, je další která využívá 22nm výrobní proces za použití technologie trojrozměrného tranzistoru tri-gate. Znatelně však byla přepracována celková architekta procesoru. Procesory Haswell přidávají nové instrukční sady a nabídnou vyšší výkon při stejném taktu. Stejně jako její předchůdce integruje do jediného pouzdra spolu s procesorem i grafické jádro. V této nové generaci procesorů došlo k znatelnému nárůstu výkonu grafického jádra oproti svým předchůdcům. Znatelně byl přepracován také režim Turbo, který je efektivnější než dříve. Nově nejsou u procesorů pevně dané frekvence společně s napětí v určitých krocích, které jsou pevně dané, ale vše je řízeno dle zatížení a potřeby čipu.
Kvalitní výkon a ekonomický provoz
Procesor Intel Celeron G1820 je určen pro základní desky vybavené socketem LGA1150. Jedná se o zástupce nižší třídy procesorů a je určen pro širokou veřejnost a zejména pro kancelářské uplatnění, kde není kladen důraz na extrémní výkon především z pohledu grafické karty. Naopak v těchto segmentech trhu zaujme nízkou spotřebou a dostatečným výkonem pro běžnou kancelářskou práci.
Klíčové vlastnosti
Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené novým socketem LGA1150. Procesor disponuje dvojicí fyzických jader kde každé z fyzických jader je taktováno na 2.7 GHz. Stejně jako u předchozí generace procesorů Intel Celeron je i v tomto procesoru integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o dvoukanálový řadič pamětí typu DDR3 a konkrétně u modelu Celeron G1820 jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 133MHz. Procesor je dále vybaven 2MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache).
TDP (Thermal Design Power) udávané výrobcem činí 54 W.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

2

Pracovní frekvence [MHz]:

2 700

Patice:

1150 socket

Výrobce procesoru:

Intel

Modelové označení:

Celeron Dual-Core

Patice:

1150 socket

Kódové označení:

Haswell

Chladič v balení:

Ano

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

2 700

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

512

Velikost L3 cache [kB]:

2 048

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

53

Počet jader:

2

Počet vláken:

2

Grafické jádro

Grafický procesor:

Intel HD Graphics

DirectX:

DirectX 10.1

Výrobce Intel
Modelové označení Intel Dual-Core Celeron
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
2
Socket
Informace o parametru Socket
1150
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
22 nm
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
2.7 GHz

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Intel Celeron G1820 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.