Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

Intel Core 2 Duo T5500 BOX

Intel Core 2 Duo T5500 BOX

Cena produktu Intel Core 2 Duo T5500 BOX není známa.

 

Popis produktu Intel Core 2 Duo T5500 BOX: Intel Technické parametry Model: Modelové označení: Core 2 Duo Patice: Socket 479 Jádro: Merom Frekvence: Pracovní frekvence [MHz]: 1660 Frekvence systémové sběrnice [MHz]: 667 Cache: Velikost L2 ...  Více informací


Intel Core 2 Duo T5500 BOX - popis

Intel Technické parametry Model: Modelové označení: Core 2 Duo Patice: Socket 479 Jádro: Merom Frekvence: Pracovní frekvence [MHz]: 1660 Frekvence systémové sběrnice [MHz]: 667 Cache: Velikost L2 cache [kB]: 2048 Ostatní parametry: Technologie [µm]: 0,065 Popis produktu Zcela novou mobilní architekturu nyní přináší na trh nejvýznamnější výrobce procesorů - společnost Intel. To nejlepší z technologií Intel Centrino a NetBurst se výrobce rozhodl spojit do jednoho a světlo světa tak spatřil procesor s názvem Intel Core 2 Duo. Procesor tak získal označení po svém, rovněž dvoujádroém předchůdci - procesoru Intel Core Duo, vychází však ze stejného návrhu, jako jeho stejnojmenný desktopový kolega Core 2 Duo. Čip, známý rovněž pod kódovým označením Merom (jen pro úplnost, desktopový Core 2 nese kódový název Conroe), navazuje na úspěchy mobilní řady Core Duo, která díky dvěma jádrum v jednom čipu přinesla výrazný výkonnostní nárůst do oblasti mobilních technologií, přitom si však zachovala vysokou úsporu energie. Mobilní Core 2 Duo dosahuje celkového příkonu (TDP) 45 W, nicméně diky široké řadě optimalizací je jeho typický příkon mnohem nižší Dosahuje toho nejen díky 65 nm výrobního procesu, ale také schopnosti snižovat frekvenci při menší zátěži a rovněž vypínat nepotřebnou část vyrovnávací paměti. Intel Core 2 Duo s modelovým označením T5500 je procesorem se dvěma jádry, z nichž každé pracuje na nominální frekvenci 1.66 GHz (frekvence sběrnice dosahuje 667 MHz). Procesor používá unifikovanou sdílenou vyrovnávací paměť druhé úrovně (tzv. L2 cache) o kapacitě 2 MB (u vyšších modelů se můžeme setkat s kapacitou až 4 MB). V praxi to znamená, že obě jádra mohou přistupovat ke stejným datům, pokud je ke svým výpočtům potřebují. Mezi nasazenými technologiemi nechybí Enhanced Intel Speedstep technologie, která je zodpovědná za vypínání jednotlivých částí procesoru a tím i za efektivnější provoz a chlazení, přibyla plně 64-bitová podpora instrukcí a čísel a rovněž nová generace sady SSE4. Zajímavá je bezesporu i Dynamic Smart Cache Sizing společně s Deeper Sleep režimem, kdy tato technologie paměťové bloky v případě jejich nečinnosti odpojí a tím ještě více šetří energii. Procesor T5500 je určen pro patici Socket 479, která se jen nepatrně liší od patice procesorů řady Pentium M, pro použití je tak nutné mít základní desku či notebook s posledními čipsety řady Intel 945GM/PM.

Výrobce Intel
Modelové označení Intel Core 2 Duo
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
1.66 GHz
Socket
Informace o parametru Socket
479
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
65 nm
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
2

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Intel Core 2 Duo T5500 BOX užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Web kamery, Monitory.