Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

Intel Core i7-4960X

Intel Core i7-4960X

Cena produktu Intel Core i7-4960X není známa.

 

Popis produktu Intel Core i7-4960X: Popis produktu Intel Core i7-4960X Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Core Int...  Více informací


Intel Core i7-4960X - popis

Popis produktu

Intel Core i7-4960X
Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Core Intel Core i7-4960X je dalším členem velmi výkonných procesorů Intel. Hlavní rozdílem v procesorech s označením „X" oproti standardním modelům najdeme v odemčeném násobiči. Tento extrémně výkonný šestijádrový procesor je určen pro základní desky vybavené moderním socketem LGA20110 a vhodný bude do velmi výkonných počítačových sestav či pro počítačové hráče.
Architektura Ivy Bridge E
Jedná se o procesor z rodiny označované jako „Ivy Bridge E", které využívají mírně vylepšenou architekturu populárních procesorů rodiny „Sandy Bridge-E". Procesory s architekturou Ivy Bridge E jsou vyrobeny 22nm procesem. Procesory architektury Ivy Bridge E, do které patří i procesor Intel Core i7-4960X, nabídnou oproti svému předchůdci (procesory s architekturou Sandy Bridge-E) vyšší výkon, nižší spotřebu a čtyřkanálový paměťový řadič DDR3 až 1866 MHz.
Moderní technologie
Procesor nabídne technologii Virtualization Technology (VT-x), která zajišťuje možnost spojit stávající prostředí s prostředím virtuálním, je tedy možné např. spustit prostředí Windows XP na Vašem stávajícím prostředí Windows 7. Díky tomu lze vyřešit problémy s kompatibilitou programů na novějších operačních systémech. Samozřejmostí je i podpora vizualizační technologie VT-d.  Procesory využívají úsporné funkce Intel Enhanced SpeedStep technology a podporují instrukční sady SSE 4.2, AVX a AES.
Klíčové vlastnosti
Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené novým socketem LGA2011. Procesor disponuje šesti fyzickými jádry s podporou technologie HyperThreading, tedy 12 vlákny. Každé z fyzických jader je taktováno na 3.6 GHz s možností režimu Turbo a automatickým přetaktováním na 4.0 GHz. Stejně jako u předchozí generace procesorů Intel Core i7 je i v tomto procesoru integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o čtyřkanálový řadič pamětí typu DDR3 a konkrétně u modelu Core i7-4960X jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 1866MHz. Procesor je dále vybaven 15MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache). Nechybí ani podpora PCIe Gen3.0.
TDP (Thermal Design Power) udávané výrobcem činí 130 W.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

6

Pracovní frekvence [MHz]:

3 600

Turbo frekvence [MHz]:

4 000

Patice:

2011 socket

Výrobce procesoru:

Intel

Modelové označení:

Core i7

Patice:

2011 socket

Kódové označení:

Ivy Bridge-E

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 600

Turbo frekvence [MHz]:

4 000

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 536

Velikost L3 cache [kB]:

15 360

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

130

Počet jader:

6

Počet vláken:

12

Výrobce Intel
Modelové označení Intel Core i7
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
6
Socket
Informace o parametru Socket
2011
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
22 nm
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
3.6 GHz

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Intel Core i7-4960X užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.