Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

Intel Core i7-5960X

Intel Core i7-5960X

Cena produktu Intel Core i7-5960X není známa.

 

Popis produktu Intel Core i7-5960X: Popis produktu Intel Core i7-5960X Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Core ...  Více informací


Intel Core i7-5960X - popis

Popis produktu

Intel Core i7-5960X
Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Core i7-5960X je dalším členem rodiny procesorů Intel. Je určen pro základní desky vybavené novým moderním socketem LGA 2011-V3. Procesory nové architektury Haswell-E, do které patří i procesor Intel Core i7-5960X, nabídnou oproti svému předchůdci (procesory s architekturou Haswell) znatelné zvýšení výkonu díky nárůstu fyzických jader, čtyřkanálovému řadiči DDR pamětí a větší vyrovnávací paměti L3 cache. V tomto konkrétním případě má procesor v názvu písmeno „X" a řadí se tak k procesorům z "Extreme Edition".
Moderní architektura Haswell-E
Moderní architektura Haswell-E, která je využívána v nejnovějších procesorech Intel, je další která využívá 22nm výrobní proces za použití technologie trojrozměrného tranzistoru tri-gate. Znatelně však byla přepracována celková architekta procesoru. Procesory Haswell-E přidávají nové instrukční sady a nabídnou vyšší výkon při stejném taktu. Samozřejmostí je také u procesorů této řady podpora bezdrátové technologie přenosu obrazu Intel WiDi. Znatelně byl přepracován také režim Turbo, který je efektivnější než dříve. Nově nejsou u procesorů pevně dané frekvence společně s napětí v určitých krocích, které jsou pevně dané, ale vše je řízeno dle zatížení a potřeby čipu.
Intel Turbo Boost 2 a podpora DDR4 paměti
Specialitou procesoru je podpora technologie Intel Turbo Boost 2, která dokáže automaticky zvýšit frekvenci procesorových jader a tím tak dočasně poskytnout navýšení výpočetního výkonu. Procesory z rodiny Haswell-E nabídnou také podporu pro čtyřkanálové zapojení operačních pamětí moderního standardu DDR4 s frekvencí až 2133 MHz.
Klíčové vlastnosti
Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené novým soketem LGA 2011-V3. Procesor disponuje osmi fyzickými jádry s podporou technologie HyperThreading, tedy 16 vlákny. V tomto konkrétním případě má procesor v názvu písmeno „X" a řadí se tak k procesorům z "Extreme Edition". Každé z fyzických jader je taktováno na 3.0 GHz s možností režimu Turbo a automatickým přetaktováním na 3.5 GHz. Stejně jako u předchozí generace procesorů Intel Core i7 je i v tomto procesoru integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o čtyřkanálový řadič pamětí typu DDR4 a konkrétně u modelu Core i7-5960X jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 2133MHz. Procesor je dále vybaven 20MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache). Nechybí ani podpora PCIe Gen3.0 (x16 + x16 + x8).
TDP (Thermal Design Power) udávané výrobcem činí 140 W.

Technické parametry

Počet jader:

8

Pracovní frekvence [MHz]:

3 000

Turbo frekvence [MHz]:

3 500

Patice:

2011-v3 socket

Výrobce procesoru:

Intel

Modelové označení:

Core i7

Patice:

2011-v3 socket

Kódové označení:

Haswell-E

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

3 000

Turbo frekvence [MHz]:

3 500

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

2 048

Velikost L3 cache [kB]:

20 480

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

140

Počet jader:

8

Počet vláken:

16

Výrobce Intel
Modelové označení Intel Core i7
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
8
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
3 GHz
Socket
Informace o parametru Socket
2011
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
22 nm

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Intel Core i7-5960X užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.