Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

Intel Xeon E5-2450

Intel Xeon E5-2450

Cena produktu Intel Xeon E5-2450 není známa.

 

Popis produktu Intel Xeon E5-2450: Popis produktu Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Xeon E5-2450 je dalším člene...  Více informací


Intel Xeon E5-2450 - popis

Popis produktu

Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Xeon E5-2450 je dalším členem rodiny procesorů Intel, který je postavený na moderní architektuře Sandy Bridge. Je určen pro základní desky vybavené nejnovějším socketem LGA 1356. Je konstruovaný pro nepřetržitou a maximální zátěž a permanentní chod. Své uplatnění proto najde především v serverech nebo v PC sestavách u počítačových nadšenců, kteří požadují od svých komponentů maximální výkon a spolehlivost. Procesory řady E5 se socketem LGA 1356, budou moci pracovat na dvou procesorových deskách.

Samotné jádro procesoru je vyráběno pokročilým 32nm výrobním procesem. Procesor disponuje osmi fyzickými jádry a díky podpoře technologie Hyper-Threading nabídne 16 vláken. Každé z fyzických jader je taktováno na 2.1GHz s možností režimu Turbo a automatickým přetaktováním až na 2.9 GHz. Nově je také přidána podpora sběrnice PCI-Express 3.0. Díky moderní technologii Data Direct I/O je umožněno ovladačům a ethernetovým adaptérům směrovat I/O data přímo do Cache procesoru a díky tomu tak snížit I/O latence a komunikaci se systémovou pamětí.

Technologie Virtualization Technology (VT-x) zajišťuje možnost spojit stávající prostředí s prostředím virtuálním, je tedy možné např. spustit prostředí Windows XP na Vašem stávajícím prostředí Windows 7. Díky tomu lze vyřešit problémy s kompatibilitou programů na novějších operačních systémech. Samozřejmostí je i Advanced Encryption Standard New Intstruction (AES-NI) pro hardwarové šifrování a dešifrování dat. Druhá generace technologie Intel Turbo Boost umožní procesoru dosáhnout daleko vyššího výkonu. Dosáhne tím pomocí automatického přetaktování při určitých podmínkách, kdy je potřeba vysokého výkonu.

V případě tohoto procesoru Intel Xeon E5-2450 je zde integrován paměťový řadič přímo do čipu. Jedná se o tříkanálový řadič pamětí typu DDR3 a konkrétně u tohoto modelu jsou podporovány paměťové moduly s rychlostmi 800/1066/1333/1600 MHz. Procesor Xeon E5-2450 je dále vybaven 20MB vyrovnávací paměti. TDP (Thermal Design Power) udávané výrobcem činí 95W.

Dobrý

Navrhnout úpravu

Technické parametry

Počet jader:

8

Pracovní frekvence [MHz]:

2 100

Turbo frekvence [MHz]:

2 900

Patice:

1356 socket

Výrobce procesoru:

Intel

Modelové označení:

Xeon

Patice:

1356 socket

Kódové označení:

Sandy Bridge-EN

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

2 100

Turbo frekvence [MHz]:

2 900

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

2 048

Velikost L3 cache [kB]:

20 480

Ostatní parametry

Pracovní napětí [V]:

1,35

Technologie [µm]:

0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

95

Počet jader:

8

Počet vláken:

16

Výrobce Intel
Modelové označení Intel Xeon
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
32 nm
Socket
Informace o parametru Socket
1356
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
2.1 GHz
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
8

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Intel Xeon E5-2450 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.