Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Procesory >

Intel Xeon E5-2620v3

Intel Xeon E5-2620v3

Cena produktu Intel Xeon E5-2620v3 není známa.

 

Popis produktu Intel Xeon E5-2620v3: Popis produktu Intel Xeon E5-2620v3 Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Xeon...  Více informací


Intel Xeon E5-2620v3 - popis

Popis produktu

Intel Xeon E5-2620v3
Firmu Intel není třeba příliš představovat. Společnost již několik let vyrábí jedny z nejlepších čipových sad a procesorů na trhu vůbec. Procesor Intel Xeon E5-2620v3 je dalším členem rodiny procesorů Intel určených primárně pro servery. Je určen pro základní desky vybavené novým moderním socketem LGA2011-v3. Je konstruovaný pro nepřetržitou a maximální zátěž a permanentní chod. Své uplatnění proto najde především v serverech nebo v PC sestavách u počítačových nadšenců, kteří požadují od svých komponentů maximální výkon a spolehlivost.
Moderní architektura Haswell
Moderní architektura Haswell, která je využívána v nejnovějších procesorech Intel, je další která využívá 22nm výrobní proces za použití technologie trojrozměrného tranzistoru tri-gate. Znatelně však byla přepracována celková architekta procesoru. Procesory Haswell přidávají nové instrukční sady a nabídnou vyšší výkon při stejném taktu. Znatelně byl přepracován také režim Turbo, který je efektivnější než dříve. Nově nejsou u procesorů pevně dané frekvence společně s napětí v určitých krocích, které jsou pevně dané, ale vše je řízeno dle zatížení a potřeby čipu.
Virtualization Technology
Technologie Virtualization Technology zajišťuje možnost spojit stávající prostředí s prostředím virtuálním, je tedy možné např. spustit prostředí Windows XP na Vašem stávajícím prostředí Windows 7. Díky tomu lze vyřešit problémy s kompatibilitou programů na novějších operačních systémech.
Klíčové vlastnosti
Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené novým soketem LGA2011-v3. Procesor disponuje šesticí fyzických jader s podporou technologie HyperThreading, tedy 12 vláken. Každé z fyzických jader je taktováno na 2.4 GHz s možností režimu Turbo a automatickým přetaktováním na 3.2 GHz. Stejně jako u předchozí generace procesorů je i v tomto procesoru integrován paměťový řadič přímo do čipu. V tomto případě se jedná o čtyřkanálový řadič pamětí typu DDR4 a konkrétně u tohoto modelu jsou podporovány paměťové moduly s rychlostí až 1866MHz. Procesor je dále vybaven 15MB vyrovnávací paměti třetí úrovně (L3 Cache). Nechybí ani podpora PCIe Gen3.0.
TDP (Thermal Design Power) udávané výrobcem činí 85 W. Tento model je dodáván v boxovaném balení bez chladiče.

Technické parametry

Počet jader:

6

Pracovní frekvence [MHz]:

2 400

Turbo frekvence [MHz]:

3 200

Patice:

2011-v3 socket

Výrobce procesoru:

Intel

Modelové označení:

Xeon

Patice:

2011-v3 socket

Kódové označení:

Haswell-EP

Frekvence

Pracovní frekvence [MHz]:

2 400

Turbo frekvence [MHz]:

3 200

Cache

Velikost L2 cache [kB] (součet):

1 536

Velikost L3 cache [kB]:

15 360

Ostatní parametry

Technologie [µm]:

0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]:

85

Počet jader:

6

Počet vláken:

12

Výrobce Intel
Modelové označení Intel Xeon
Počet jader
Informace o parametru Počet jader
6
Socket
Informace o parametru Socket
2011
Technologie výroby
Informace o parametru Technologie výroby
22 nm
Frekvence jádra
Informace o parametru Frekvence jádra
2.4 GHz

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Intel Xeon E5-2620v3 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Grafické karty, Monitory.